Jezioro Lubie – sporty wodne

Jedną z głównych atrakcji pobytu w „Ostoi” jest Jezioro Lubie. Jest to duże jezioro rynnowe o pow. 1439 ha, długości 14,1 km i max. głębokości 46,2 m. Na jeziorze znajduje się 5 wysp. Przez jezioro przepływa rzeka Drawa.
Jezioro Lubie jest to doskonałe miejsce do kąpieli i uprawiania sportów wodnych (odległość w linii prostej od Gospodarstwa do jeziora wynosi 500m).
W odległości 700 m od Gospodarstwa posiadamy dużą działkę z plażą i pomostem położoną w malowniczej, spokojnej zatoczce jeziora Lubie.
W miejscu tym cumują nasze łodzie, znajdują się też parking na kilka samochodów, wiata grillowa, krąg na ognisko, WC,  łączka z plażą.
Jezioro Lubie cieszy się dobrą sławą wśród wędkarzy. Obfituje ono w wiele gatunków ryb, głównie: szczupaków, sandaczy, okoni, sielaw, leszczy itp..

Goście, którzy chcą łowić ryby lub popływać spacerowo po jeziorze mogą wypożyczyć nasze łódki (3-osobowa i 4-osobowa). Do każdej z tych łódek dysponujemy silnikami elektrycznymi z akumulatorem.

Na miejscu posiadamy wypożyczalnie kajaków i organizujemy spływy kajakowe rzeką Drawą. Tuż za ujściem z jeziora Lubie zaczyna się bowiem jeden z najbardziej malowniczych odcinków Drawy o niemal górskim charakterze. Zapewniamy również transport kajaków i osób naszymi busami. W naszym Gospodarstwie funkcjonuje również wypożyczalnia rowerów (mamy 10 rowerów turystycznych).