Położenie

Gospodarstwo agroturystyczne Gościniec „Ostoja” położone jest w środkowej części Pojezierza Drawskiego nad drugim co do wielkości jeziorem Pojezierza – Jeziorem Lubie. Jest to duże jezioro rynnowe o powierzchni 1439 ha i długości 14,1 km. Na jeziorze znajduje się 5 wysp. Przez Lubie przepływa rzeka Drawa. Tuż za jej ujściem z jeziora zaczyna się jej najbardziej malowniczy odcinek o niemal górskim charakterze.

Północne brzegi jeziora (oprócz wschodniego krańca) są częściowo bezleśne, południowe natomiast całkowicie zalesione (zaczyna się tam słynny Poligon Drawski – największy poligon NATO w Europie).

Jezioro Lubie posiada doskonałe warunki do łowienia ryb i uprawiania sportów wodnych.  Wzdłuż całego brzegu jeziora biegną trasy wycieczek pieszych i rowerowych.

Gościniec położony jest na obrzeżu wsi w pewnym oddaleniu od jej zwartej zabudowy (500 m). Do własnej plaży położonej w malowniczej zatoce jeziora Lubie jest 700m. Przy naszej plaży znajduje się pomost, wydzielony bojami brodzik dla dzieci, wiata grillowa, krąg na ognisko oraz WC. Do dyspozycji gości jest parking dla kilku samochodów. Przy pomoście cumują nasze łódki.

Okoliczny krajobraz jest bardzo malowniczy i charakteryzuje się licznymi pagórkami i dużą ilością lasów i jezior.

Najbliższym miastem jest Złocieniec znajdujący się w odległości 11km.